Sort by

Sean has logged 248 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
29
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Road

Road

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
17
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry