• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Pooka Lives!

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Unfit To Stand

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½