Sort by

seanbagel has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sky High

Sky High

2005
×
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry