• Last Train to Christmas

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wildfire

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Cicada

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Lapsis

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • How to Be a Good Wife

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Breaking Fast

    ★★½

  • Dry Wind

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Black Bear

    ★½

  • The Night House

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Herself

    ★★½