Seán has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
23
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Indecent Desires

Indecent Desires

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Threesomething

Threesomething

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Howling

The Howling

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Lies the Island

Dark Lies the Island

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Arracht

Arracht

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rialto

Rialto

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Name of the Land

In the Name of the Land

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
54

54

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Mess

Hot Mess

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry