Sort by
  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • He's All That

    ½

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Man with the Answers

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★