Sort by

sean has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry