• The Addams Family

    ★★★★

  • Jexi

  • Fractured

    ★★★

  • Lucy in the Sky

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Poms

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • A Dog's Journey

    ★★

  • The Intruder

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Little

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Prodigy

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Luce

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

  • A Dog's Way Home

    ★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★