RSS feed for Sean
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Time

Big Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babylon

Babylon

1980
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Loro

Loro

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
WBCN and the American Revolution

WBCN and the American Revolution

×
★★½
Edit this entry  
27
The Good, The Bad, The Hungry

The Good, The Bad, The Hungry

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
We Are Not Princesses

We Are Not Princesses

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Safe Place

A Safe Place

1971
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vanya on 42nd Street

Vanya on 42nd Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
So Dark the Night

So Dark the Night

1946
×
★★½
Edit this entry  
13
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry