• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars Collection

  • 1917

    ★★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Vice

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Hello Ladies: The Movie

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • A Merry Friggin' Christmas

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • The Maze Runner

  • Still Alice

  • Nightcrawler

  • Predestination

  • If I Stay

  • Let's Be Cops

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

  • Hercules

  • The Purge: Anarchy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Edge of Tomorrow

  • Foxcatcher

  • The Homesman

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • Transcendence

  • The Amazing Spider-Man 2

  • The Quiet Ones

  • Muppets Most Wanted

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Neighbors

  • Noah

  • Chef

  • Pompeii

  • Cuban Fury

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Lego Movie

  • The Signal

  • Calvary

  • A Most Wanted Man

  • Boyhood

  • Frank

  • The Babadook

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Mandela: Long Walk to Freedom

  • Hours

  • An Adventure in Space and Time

  • Frozen

    ★★★★★