Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tron

Tron

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry