Sean has logged 18 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry