• Kimi

    ★★★½

  • Save the Cinema

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★★

  • True Things

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Love, Dad

    ★★★★

  • The Right Words

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★

  • Hit the Road

    ★★½

  • Olga

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • La civil

    ★★★★

  • Playground

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • Between Two Worlds

    ★★★★

  • The Storms of Jeremy Thomas

    ★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • The Last Bus

    ★★★

  • The Conscience

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Feast

    ★★½

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★½

  • Natural Light

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Moon, 66 Questions

    ★★★★

  • Memory Box

    ★★★

  • Lemongrass Girl

    ★★★

  • Hive

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • Wild Indian

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Man In The Hat

    ★★★½

  • Wildfire

    ★★★

  • Masha

    ★★½

  • Tell Her

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • After Love

    ★★★★

  • New Order

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • 200 Meters

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • The Duke

    ★★★

  • Enforcement

    ★★★★

  • One Night in Bangkok

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Unseen River

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Stray

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • Honeymood

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★½