Sort by

Ian has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Cave

The Cave

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Edit this entry  
01
Two Irenes

Two Irenes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Greed

Greed

2019
×
Edit this entry  
09
The Dude in Me

The Dude in Me

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Illustrious Corpses

Illustrious Corpses

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Real

Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Happy Birthday

Happy Birthday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Son

A Son

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Our House

Our House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rojo

Rojo

2018
×
★★★½
Edit this entry