beatrice has logged 268 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bean

Bean

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Any Minute Now

Any Minute Now

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry