Sort by

Sebas has logged 28 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Victory Through Air Power

Victory Through Air Power

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry