Sort by

seb has logged 342 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enamorada

Enamorada

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry