Sebastian has logged 460 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Edit this entry  
17
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Other Music

Other Music

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Edit this entry  
11
Giants and Toys

Giants and Toys

1958
×
★★★½
Edit this entry  
11
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Project Space 13

Project Space 13

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry