Sort by

Sebastian has logged 314 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fury

The Fury

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry