SebC has logged 38 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clifford's Really Big Movie

Clifford's Really Big Movie

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 5

Shrek 5

×
Read the review Edit this entry  
06
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry