• The Batman

    ★★★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Theo Von: Regular People

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ½

  • Old

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Till Death

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Grand Tour Presents: Seamen

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Blue Story

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★★