• The Northman

    ★★★★

  • 800 Meters

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • 11M

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • French Water

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Blue Fear

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

  • 365 Days

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Pile

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½