• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★

  • 8:46

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Joker

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet

  • Zombies

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★½

  • Fork in the Road

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Mortal Engines

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • My Dinner with Hervé

  • The Undefeated Femininity

  • Overlord

  • Quincy

    ★★★★

  • Maniac

  • Pine

  • Green Book

  • Halloween

  • Aniara

  • The Predator

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Operation Odessa

    ★★★½

  • Tomb Raider