• Burning

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Operation Odessa

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Thelma

  • Logan Lucky

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • I Am Not a Witch

    ★★★★

  • Good Time

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Filmworker

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

  • Alien: Covenant

  • Louis C.K.: 2017

  • Five Came Back

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • The Disaster Artist

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★½

  • Logan

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

  • John Wick: Chapter 2

  • T2 Trainspotting

  • Girlfriend's Day

    ½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Wind River

  • The Big Sick

    ★★★