• The Bye Bye Man

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Come Together

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Denial

  • 13th

  • Split

  • Snowden

  • Jackie

  • Into the Inferno

    ★★★★

  • David Lynch: The Art Life

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

  • La La Land

  • Team Thor

  • Star Trek Beyond

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

  • The Handmaiden

  • Captain America: Civil War

  • Tower

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

  • Tickled

    ★★★★

  • Sing Street

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

  • Hunt for the Wilderpeople

  • C'est La Vie

    ★★★★

  • Making a Murderer

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

  • The Hateful Eight

  • Creed

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★½

  • The Big Short

  • Look Who's Back

  • The Martian

  • Spotlight

  • Steve Jobs

  • The Gift

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • The Lobster

  • Ant-Man

  • Jurassic World

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Invitation

  • Focus

  • Taxi

  • Louis C.K.: Live at The Comedy Store

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Tangerine

  • What Happened, Miss Simone?

  • The Saboteurs

  • Henri Rousseau, or The Burgeoning of Modern Art

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Lennon or McCartney

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

  • American Sniper