• Crimes and Misdemeanors

    ★★★★½

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★½

  • The Cameraman's Revenge

    ★★★★★

  • Gremlins

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • The Crow

    ★★★★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★★★

  • Miller's Crossing

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Moon

    ★★★★★

  • Platoon

    ★★★★★