• Henri Rousseau, or The Burgeoning of Modern Art

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Filth

    ★★★½

  • Charade

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Amarcord

    ★★★½

  • Chimes at Midnight

    ★★★½

  • The Skeleton Twins

    ★★★½

  • The Swindlers

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★½

  • Stray Dog

    ★★★½

  • Beau

    ★★★½

  • The Lady from Shanghai

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Big Daddy

    ★★★½

  • Blow Out

    ★★★½