• A Special Day

    ★★★★½

  • Chaplin vs the FBI

    ★★★★½

  • Touch of Evil

    ★★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Eyes Without a Face

    ★★★★½

  • Heat

    ★★★★½

  • The Night of the Hunter

    ★★★★½

  • The Flavor of Green Tea Over Rice

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Modern Times

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Adult Behavior

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½