• Ghostbusters: Afterlife

  • Top Gun: Maverick

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Last Shift

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Underwater

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Simon Amstell: Set Free

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Running with Beto

    ★★★

  • Sword of Trust

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★