RSS feed for julia

julia has logged 33 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
07
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
Edit this entry  
01
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Door Into Darkness: The Tram

Door Into Darkness: The Tram

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
½
Edit this entry  
04
eu não quero falar sobre o tempo.

eu não quero falar sobre o tempo.

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Toast

Toast

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Edit this entry  
26
All the Boys Are Called Patrick

All the Boys Are Called Patrick

1959
×
Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Okja

Okja

2017
×
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry  
27
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
22
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Edit this entry