RSS feed for julia

julia has logged 21 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
My Own Private Hell

My Own Private Hell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Artmatic

Artmatic

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Krakatau

Krakatau

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legalize it!

Legalize it!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cinco Vezes Favela

Cinco Vezes Favela

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1966
×
★★★½
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Inheritors

The Inheritors

1970
×
★★★½
Edit this entry  
19
Manufractur

Manufractur

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roberto Carlos em Ritmo de Aventura

Roberto Carlos em Ritmo de Aventura

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Edit this entry  
26
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry