RSS feed for julia

julia has logged 39 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hare Krishna

Hare Krishna

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paper Landscape

Paper Landscape

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Emblazoned Apparitions

The Emblazoned Apparitions

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
At the Academy

At the Academy

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Long Way Home

Long Way Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Dare

The Dare

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wise Blood

Wise Blood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Domingo, Sozinho

Domingo, Sozinho

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★
Edit this entry  
11
Antonio das Mortes

Antonio das Mortes

1969
×
★★★★
Edit this entry  
08
Metalosis Maligna

Metalosis Maligna

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eletrodoméstica

Eletrodoméstica

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Copacabana Mon Amour

Copacabana Mon Amour

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fake Blond

Fake Blond

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Get Ready

Get Ready

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Comforting Hand

The Comforting Hand

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Deceased

The Deceased

1965
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
cat city

cat city

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Door Into Darkness: The Tram

Door Into Darkness: The Tram

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kite Adrift

Kite Adrift

2013
×
★★★★
Edit this entry