Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Samaritan Girl

Samaritan Girl

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
200 Pounds Beauty

200 Pounds Beauty

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arctic

Arctic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Wish

I Wish

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
½
Edit this entry  
29
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lost Husband

The Lost Husband

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★½
Edit this entry  
05
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
I AM. SMtown Live World Tour In Madison Square Garden

I AM. SMtown Live World Tour In Madison Square Garden

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★★
Edit this entry