Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
65

65

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
j-hope IN THE BOX

j-hope IN THE BOX

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
BTS: Yet To Come in Cinemas

BTS: Yet To Come in Cinemas

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BTS: Yet To Come in Cinemas

BTS: Yet To Come in Cinemas

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BTS: Yet To Come in Cinemas

BTS: Yet To Come in Cinemas

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Willow

Willow

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coldplay: Music of the Spheres - Live Broadcast from Buenos Aires

Coldplay: Music of the Spheres - Live Broadcast from Buenos Aires

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ghosts Above

The Ghosts Above

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost on Everest

Lost on Everest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Torn

Torn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
DCI 2022: Big, Loud & Live

DCI 2022: Big, Loud & Live

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
Read prior review Edit this entry  
17
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Naughty Books

Naughty Books

2020
×
Edit this entry  
08
The Janes

The Janes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry