• 65

    65

    ★★★½

    adam driver with a flower in his hair

    but bug horror bad

  • j-hope IN THE BOX

    j-hope IN THE BOX

    ★★★★

    1/2 album making film, 1/2 Lolla concert film, overall an interesting film to better understand j-hope's perspective and psyche as he created this album and stage. A great time for Hobi-biases :D

  • BTS: Yet To Come in Cinemas

    BTS: Yet To Come in Cinemas

    ★★★★★

    so the reality is that I live for this concert

  • BTS: Yet To Come in Cinemas

    BTS: Yet To Come in Cinemas

    ★★★★★

    GO JAY GO JAY GO JAY GO JAY

  • BTS: Yet To Come in Cinemas

    BTS: Yet To Come in Cinemas

    ★★★★★

    i have never been more hype in my life than during the rap line set. rap line, i love you always and forever.

  • BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    ★★★★

    happy new year, bts. happy new year, army 💜🫰

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    IT'S A FUGUE. THE FILM ITSELF IS A FUGUE

  • BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    ★★★★

    Had the opportunity to show this to an event babier ARMY than myself tonight and wow, what JOY. This is such a great introductory concert and an all around great time.

  • Coldplay: Music of the Spheres - Live Broadcast from Buenos Aires

    Coldplay: Music of the Spheres - Live Broadcast from Buenos Aires

    ★★★★

    Just a great, energetic, joyous concert from Coldplay. So special too with Jin singing The Astronaut, and songs with HER and Golshifteh. 💛

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★★

    Rian Johnson just doesn't miss.

    Please see this in a theater, if you are able to!

  • BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    ★★★★

    Whoops here I am again, no one look at me.

  • BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    BTS: Permission to Dance on Stage - LA

    ★★★★

    So I watched this for the first time on the 8th of September when it came out, and I couldn't put any names to faces or tell you who were the singers vs the rappers.

    It's been less than 2 weeks. I watched it again. I'm (baby) ARMY now. *That's* the power of BTS.