seismal has logged 52 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
One Day

One Day

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
Edit this entry  
07
Kings

Kings

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★½
Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Edit this entry