• Friends: The Reunion

  • TUNNEL (1-3)

  • Monument to the Murderers

  • Puparia

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Day of Destruction

  • Night Feed

  • Rhubarb

  • Devs

  • Last and First Men

    ★★★

  • Siberia

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Cats

  • Primal

    ★½

  • The Fall

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Synchronic

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • EXIT

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • A White, White Day

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Swallow

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

    ★★

  • Shazam!

    ★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★

  • Brain Wave

  • The Wandering Earth

    ★★½