Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Awake

Awake

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
Agent of Happiness

Agent of Happiness

2024
×
★★★½
Edit this entry  
09
Narrow Path to Happiness

Narrow Path to Happiness

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gullspång Miracle

The Gullspång Miracle

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Capturing Mary

Capturing Mary

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love Again

Love Again

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Félicité

Félicité

2017
×
Edit this entry  
03
Looking for Her

Looking for Her

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Snajka: Diary of Expectations

Snajka: Diary of Expectations

2023
×
Edit this entry  
01
Fairy Garden

Fairy Garden

2023
×
Edit this entry  
27
Apolonia, Apolonia

Apolonia, Apolonia

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mutt

Mutt

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Read other review Edit this entry  
03
Fair Play

Fair Play

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Kata's Motherhood

Kata's Motherhood

2023
×
Edit this entry  
13
Bottoms

Bottoms

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Exam

Exam

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Chalk Line

The Chalk Line

2022
×
★★★½
Edit this entry