• The Call

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Leap

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • While at War

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★½

  • Mother

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • EXIT

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★