Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Terror, Sisters!

Terror, Sisters!

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Edit this entry  
08
Hideous

Hideous

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
One Day

One Day

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Orbital: The Box

Orbital: The Box

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nights in the Boulevard

Nights in the Boulevard

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
Prehistoric Cabaret

Prehistoric Cabaret

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Our Lady of Hormones

Our Lady of Hormones

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Gobble-Gobble

Gobble-Gobble

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mind the Steps!

Mind the Steps!

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Horse in the House

Horse in the House

1976
×
★★
Edit this entry  
21
Wilderness

Wilderness

2022
×
★★
Edit this entry  
04
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Subconscious Cruelty

Subconscious Cruelty

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Great Istanbul Depression

The Great Istanbul Depression

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Rape of the Vampire

The Rape of the Vampire

1968
×
★★★
Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Concert

The Concert

1962
×
★★★
Edit this entry  
23
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bestia

Bestia

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Regular Lovers

Regular Lovers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Two Friends

Two Friends

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
25
Dream Work

Dream Work

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stone

Stone

2019
×
★½
Edit this entry