Selim has logged 53 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Doctor

The Doctor

1991
×
★★½
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Karakomik Filmler

Karakomik Filmler

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Recep Ivedik 2

Recep Ivedik 2

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Kolpaçino: Bomba

Kolpaçino: Bomba

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Father and My Son

My Father and My Son

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Money Trap

Money Trap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love

Love

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Image Book

The Image Book

2018
×
Edit this entry