• In The Heights

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • Madame Claude

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Into the Beat

    ★★

  • Fatal Affair

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Isi & Ossi

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Caliphate

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Dancing with the Birds

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Gemini Man

    ½

  • Fractured

    ★★★

  • Criminal: Germany

    ★★★★

  • Criminal: Spain

    ★★

  • Criminal: France

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Otherhood

    ★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Tales of the City

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • School Life

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Good Sam

    ★½

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Last Summer

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½