Sort by

selomeee has logged 46 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
Read the review Edit this entry  
30
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
Read the review Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
In Time

In Time

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hairspray

Hairspray

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Tetris

Tetris

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Problemista

Problemista

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bottoms

Bottoms

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
L'immensità

L'immensità

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry