• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Navalny

    ★★★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Dos Estaciones

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Aftershock

    ★★★½

  • God's Country

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Alice

    ★★½

  • If I Go Will They Miss Me

    ★★★

  • Warsha

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★

  • The Territory

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Descendant

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★

  • 2nd Chance

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • All That Breathes

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Klondike

    ★★★½

  • The Headhunter's Daughter

    ★★★½

  • F^¢k ’€m R!ght B@¢k

    ★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★★

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Yellow Belt Fury

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Egúngún (Masquerade)

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★