Sort by

senbe has logged 47 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
27
Saving Capitalism

Saving Capitalism

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sect

The Sect

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Edit this entry  
23
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Zeder

Zeder

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Similars

The Similars

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Richard III

Richard III

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry