sennenrosecork has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
So Undercover

So Undercover

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The American President

The American President

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fever Pitch

Fever Pitch

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The English Game

The English Game

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Country Strong

Country Strong

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bollywood Queen

Bollywood Queen

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kat and the Band

Kat and the Band

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry