• Rango

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • The Last Airbender

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Dug's Special Mission

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Killer Bean Forever

    ★★★

  • A Serious Man

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★½

  • Moon

    ★★★½

  • Doubt

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Good Morning

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

  • Company

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! and the Goblin King

    ★★★½

  • I Am So Proud of You

  • Trick 'r Treat

    ★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★½

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★★

  • Juno

  • Atonement

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Water Lilies

    ★★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

  • Happy Feet

    ★★½

  • Paprika

    ★★★★½

  • The Departed

  • Idlewild

    ★★★

  • Tales from Earthsea

    ★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Click

    ★★★

  • Nacho Libre

    ★★★½

  • Mission: Impossible III

    ★★★½

  • The Science of Sleep

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • Everything Will Be OK

  • Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

    ★★★

  • Capote

    ★★★★

  • One Man Band

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • Brick

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Spookley the Square Pumpkin

    ★½

  • Harold & Kumar Go to White Castle

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Paranoia Agent

    ★★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★★

  • Big Fish

    ★★★★½

  • Scary Godmother: Halloween Spooktakular

    ★★★½

  • Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

  • Adaptation.

    ★★★★½

  • Ghiblies: Episode 2

  • The Cat Returns

    ★★★★