• Toy Story 4

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • Lock, Stock and Two Smoking Barrels

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Three Colors: Blue

    ★★★★★

  • The Lead

    ★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★½

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • The King of Comedy

    ★★★★

  • The Elephant Man

    ★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • Beehive

    ★★★★½

  • The Discreet Charm of the Bourgeoisie

    ★★★★

  • Red Beard

    ★★★★

  • L'Avventura

    ★★★★½

  • Tokyo Story

    ★★★★★

  • Ace in the Hole

    ★★★★★

  • Gone with the Wind

    ★★★★