• Spiderhead

    ★½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★

  • The Bubble

  • The Adam Project

    ★½

  • Pieces of Her

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

  • Hypnotic

    ★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Kate

    ★★

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Midnight in the Switchgrass

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Deep

    ★½

  • I Need a Ride

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ½

  • Good on Paper

    ★½

  • Awake

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Deadly Illusions

  • Deadly Cuts

    ★★★

  • Coming 2 America

    ½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Fear of Rain

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Friendsgiving

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Human Voice

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Legacy of Lies

    ★½

  • Archive

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Inheritance

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★½

  • The Vanished

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ½

  • His House

    ★★★½

  • Black Christmas

    ½