• Samantha Hudson, a story about faith, sex and electro-queer

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Holy Camp!

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Death Note

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Life

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • May God Save Us

    ★★★★½

  • A Monster Calls

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Colossal

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The von Trapp Family: A Life of Music

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • The Last Witch Hunter

    ★★½

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★★½

  • Trumbo

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Room

  • Macbeth

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Autism in Love

    ★★★

  • Dragon Blade

  • Dope

    ★★★½

  • Ex Machina

  • Paddington

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Torrente 5

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Album

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Witching & Bitching

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • Gravity

  • The Mortal Instruments: City of Bones

  • Mama

  • Unstoppable

  • Submarine

    ★★★★½

  • The Last Circus

    ★★★½